ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է «Տավուշ տեքստիլ» ընկերություն
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Տավուշի մարզ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում այցելել է «Տավուշ տեքստիլ» ընկերություն:
Հայաստանի Զարգացման և Ներդրումների Կորպորացիան, հավատարիմ մնալով իր որդեգրած քաղաքականությանը, շարունակում է ֆինանսավորել ներդրումային ծրագրեր, որոնք ուղղված են ՀՀ տնտեսության համար ռազմավարական նշանակություն ունեցող ճյուղերի և սահմանամերձ համայնքների զարգացմանը
Հայաստանի Զարգացման և Ներդրումների Կորպորացիան, կարևորելով տվյալ տարածաշրջանում “Տավուշ տեքստիլ” ընկերության գործունեության ռազմավարական նշանակությունն ու արտահանման մեծ ներուժը, իր որդեգրած արտահանմանն ուղղված արդյունաբերական քաղաքականության շրջանակներում աջակցել է “Տավուշ տեքստիլ” ընկերությանը՝ տրամադրելով ՀՀ կառավարության սուբսիդավորման արդյունքում աննախադեպ պայմաններով արտոնյալ վարկեր, ինչը հնարավորություն է տվել ընկերությանը գործարկել Արծվաբերդ և Բերդ համայնքներում գտնվող արտադրամասերը, նպաստել արտադրանքի  արտահանման  ծավալների ավելացմանը և  ստեղծել նոր աշխատատեղեր:
“Տավուշ տեքստիլ” ընկերությունը ներկայումս հանդիսանում է բանվորական ձեռնոցների արտադրության ոլորտի առաջատարներից և արտադրանքի գերակշիռ մասն արտահանվում է: Ընկերությունն իր գործունեության ընթացքում գրանցել է զարգացման դինամիկ աճ՝ շարունակաբար ավելացնելով արտադրանքի և արտահանման ծավալներ:

Within the frameworks of his two-day working visit to Tavush province, Prime Minister Nikol Pashinyan visited Tavush Textile LLC.
Development and Investments Corporation of Armenia, adhering to its policy, continues to finance investment projects aimed at the development of strategically important branches and border communities in Armenia.
Development and Investments Corporation of Armenia, highlighting the strategic importance of the “Tavush Textile” company in the region and its great export potential, has supported “Tavush Textile”, in the framework of its policy of supporting export-oriented industries, by granting privileged loans under unprecedented conditions as a result of government subsidy, wich gave the opportunity to the company to start exploiting factories in Artsvaberd and Berd communities, to promote export and to create new jobs.
“Tavush Textile” company is currently a leader in the production of working gloves, and most of the products are exported. In the course of its activity, the company has registered a dynamic growth in development, continuously increasing production and export volumes.