ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է «Տավուշ տեքստիլ» ընկերություն
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Տավուշի մարզ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում այցելել է «Տավուշ տեքստիլ» ընկերություն:
Հայաստանի Զարգացման և Ներդրումների Կորպորացիան, հավատարիմ մնալով իր որդեգրած քաղաքականությանը, շարունակում է ֆինանսավորել ներդրումային ծրագրեր, որոնք ուղղված են ՀՀ տնտեսության համար ռազմավարական նշանակություն ունեցող ճյուղերի և սահմանամերձ համայնքների զարգացմանը
Հայաստանի Զարգացման և Ներդրումների Կորպորացիան, կարևորելով տվյալ տարածաշրջանում “Տավուշ տեքստիլ” ընկերության գործունեության ռազմավարական նշանակությունն ու արտահանման մեծ ներուժը, իր որդեգրած արտահանմանն ուղղված արդյունաբերական քաղաքականության շրջանակներում աջակցել է “Տավուշ տեքստիլ” ընկերությանը՝ տրամադրելով ՀՀ կառավարության սուբսիդավորման արդյունքում աննախադեպ պայմաններով արտոնյալ վարկեր, ինչը հնարավորություն է տվել ընկերությանը գործարկել Արծվաբերդ և Բերդ համայնքներում գտնվող արտադրամասերը, նպաստել արտադրանքի  արտահանման  ծավալների ավելացմանը և  ստեղծել նոր աշխատատեղեր:
“Տավուշ տեքստիլ” ընկերությունը ներկայումս հանդիսանում է բանվորական ձեռնոցների արտադրության ոլորտի առաջատարներից և արտադրանքի գերակշիռ մասն արտահանվում է: Ընկերությունն իր գործունեության ընթացքում գրանցել է զարգացման դինամիկ աճ՝ շարունակաբար ավելացնելով արտադրանքի և արտահանման ծավալներ:

В рамках 2-дневного рабочего визита в Тавуш, премьер-министр Армении Никол Пашинян посетил компанию «Тавуш Текстиль».
Корпорация Развития и Инвестиций Армении, придерживаясь своей политики, продолжает финансировать инвестиционные проекты, направленные на развитие стратегически важных отраслей и приграничных районов в Армении.
Корпорация Развития и Инвестиций Армении, придавая важность стратегическому  значению деятельности компании «Тавуш Текстиль» в регионе и ее огромный экспортный потенциал, поддержала «Тавуш Текстиль» в рамках придерживаемой политики поддержания  экспортно-ориентированной промышленности, предоставив, в результате субсидирования Правительством РА, льготные кредиты по беспрецедентным условиям, что дало возможность этой компании начать эксплуатировать фабрики в общинах Арцваберд и Берд, способствовало увеличению объема экспорта и созданию новых рабочих мест.
Компания «Тавуш Текстиль» в настоящее время является лидером в производстве рабочих перчаток, и большая часть продукции экспортируется. В ходе своей деятельности компания зарегистрировала динамичный рост в развитии, постоянно увеличивая объемы производства и экспорта.