Հանդիպում Համաշխարհային բանկի խմբի խորհրդատվական առաքելության պատվիրակության կազմում Հայաստան ժամանած ՓՄՁ փորձագետ, ավագ տնտեսագետ Ջուզեպպե Գրամինայի հետ
Այսօր` մայիսի 30-ին, Հայաստանի Զարգացման և Ներդրումների Կորպորացիայում կազմակերպության գործադիր տնօրեն Արթուր Բադալյանը եւ ղեկավար անձնակազմը հանդիպել են Համաշխարհային բանկի խմբի խորհրդատվական առաքելության պատվիրակության կազմում Հայաստան ժամանած ՓՄՁ փորձագետ, ավագ տնտեսագետ Ջուզեպպե Գրամինայի հետ:
Հանդիպման ընթացքում մասնավորապես ներկայացվել է Հայաստանի Զարգացման և Ներդրումների Կորպորացիայի գործունեությանը վերաբերող տեղեկություններ, ինչպես նաև ՀԶՆԿ գործունեության օրենսդրական դաշտը, դերը և նշանակությունը ՀՀ տնտեսության ֆինանսական շուկայում:
ՀԶՆԿ ղեկավարությունը բարձր է գնահատել Համաշխարհային բանկի խմբի խորհրդատվական առաքելության դերը, համատեղ քննարկումների արդյունքում ֆինանսական շուկայում ճիշտ ուղղություններ գտնելու և խթանելու տնտեսության զարգացմանն ուղղված թիրախային ճյուղերը:
Ջուզեպպե Գրամինայի խոսքով, ՀԲ փորձագետներն ուսումնասիրելով ՀԶՆԿ 2017 թվականի ֆինանսական արդյունքների վերաբերյալ անկախ աուդիտի եզրակացությունը՝ այն օրինակելի են համարել այլ նմանօրինակ կառույցների համար:

Today, May 30, Executive Director Arthur Badalyan and high-level management of Development and Investments Corporation of Armenia met with Giuseppe E. Gramigna, member of advisory mission team of World Bank.
During the meeting there was represented information about DICA’s activity, legislative field and the significance in the financial market of Armenian economy.
The management of the organization highly appreciated the role of the World Bank’s advisory mission team. The result of joint discussions is finding right ways in financial market and stimulation of targeted sectors of the economy.
According to Giuseppe E. Gramigna, after studying the DICA’s independent auditor’s  report on statement of financial results 2017, the team found it exemplary for other similar organizations.