Հանդիպում Համաշխարհային բանկի խմբի խորհրդատվական առաքելության պատվիրակության կազմում Հայաստան ժամանած ՓՄՁ փորձագետ, ավագ տնտեսագետ Ջուզեպպե Գրամինայի հետ
Այսօր` մայիսի 30-ին, Հայաստանի Զարգացման և Ներդրումների Կորպորացիայում կազմակերպության գործադիր տնօրեն Արթուր Բադալյանը եւ ղեկավար անձնակազմը հանդիպել են Համաշխարհային բանկի խմբի խորհրդատվական առաքելության պատվիրակության կազմում Հայաստան ժամանած ՓՄՁ փորձագետ, ավագ տնտեսագետ Ջուզեպպե Գրամինայի հետ:
Հանդիպման ընթացքում մասնավորապես ներկայացվել է Հայաստանի Զարգացման և Ներդրումների Կորպորացիայի գործունեությանը վերաբերող տեղեկություններ, ինչպես նաև ՀԶՆԿ գործունեության օրենսդրական դաշտը, դերը և նշանակությունը ՀՀ տնտեսության ֆինանսական շուկայում:
ՀԶՆԿ ղեկավարությունը բարձր է գնահատել Համաշխարհային բանկի խմբի խորհրդատվական առաքելության դերը, համատեղ քննարկումների արդյունքում ֆինանսական շուկայում ճիշտ ուղղություններ գտնելու և խթանելու տնտեսության զարգացմանն ուղղված թիրախային ճյուղերը:
Ջուզեպպե Գրամինայի խոսքով, ՀԲ փորձագետներն ուսումնասիրելով ՀԶՆԿ 2017 թվականի ֆինանսական արդյունքների վերաբերյալ անկախ աուդիտի եզրակացությունը՝ այն օրինակելի են համարել այլ նմանօրինակ կառույցների համար:

Сегодня, 30-ого мая, Генеральный директор Корпорации Развития и Инвестиций Армении Артур Бадалян и руководящий персонал встретились с прибывшим в Армению в составе делегации консультационной миссии Всемирного банка МСП экспертом, старшим экономистом Джузеппе Граминой.
В ходе встрчи в частности была представлена информация о деятельности Корпорации Развития и Инвестиций Армении , а так же законодательное поле действия КРИА , роль и значение на финансовом рынке РА.
Руководство КРИА высоко оценило роль консультационной миссии Всемирного банка, нахождение правильных путей в финансовом рынке и стимулирование развития целевых отраслей экономики в результате обсуждений.
По словам Джузеппе Грамины, эксперты Всемирного банка, изучая заключение независимого международного аудита о финансовых результатах Корпорации Развития и Инвестиций Армении за 2017 год, посчитали его образцовым для других подобных организаций.